Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Novinky

Helloween ve školce MuŠka

01.11.2017
Helloween ve školce MuŠka

Helloween ve školce MuŠka

Strašidelný týden ve školce je jedním z nejoblíbenějších týdnů vůbec. Děti vyrábí strašidelné dekorace, zpívají písničky o strašidlech a těší se na jednu z největších školkových mejdanů, které školka pořádá. Jak to letos všechno probíhalo v jednotlivých třídách a jak se povedla halloweenská párty? To se dočtete na následujících řádkách.

 

V naši třídě pro nejmenší ve třídě Opiček děti vyráběly veliké 3D strašidlo. Děti natrhaly a nalepily papír na velkou plochu a vznikla z toho úžasná dekorace na naší halloweenskou zahradu. Kromě této společné práce opičky vyráběly halloweenské pavoučky, kterými mají vyzdobenou síť ve své třídě, zdobily šablony dýně nastříhaným/ natrhaným papírem a na procházce běhaly z kopečka a do kopečka jako netopýři.

 I ve třídě Ptáčků měli nabitý program plný strašidelné tématiky. Děti se naučily písničku "Strašidla" kterou zahájily halloweenské tvoření ve své třídě. Paní učitelky děti seznámily s dílem Karla Jaromíra Erbena "Kytice", protože jedni z našich českých lidových strašidel jsou polednice a vodník. Ptáčci v průběhu týdne velmi mnoho tvořili.

 

Všechny výrobky byly použity na halloweenskou výzdobu třídy ptáčků.

Anglicko – umělecká třída Butterflies si užívala legrace při vyprávění halloweenských příběhů a při vyrábění strašidelné knihy. Děti zpívaly písničku "Itsy bitsy spider" a v kruhu při vyprávění strašidelných příběhů si děti s paní učietelkou říkaly, která strašidla jsou a nejsou skutečná. Ve výtvarce Buterrflies vyráběly duchy, které zdobí naší šatnu.

 

 

 

Všem rodičům a dětem děkujeme za krásnou účast na halloweenské párty, která byla letos mimořádně vydařená. V jednotlilvých třídách vznikala krásná strašidla z dýní, která nyní zdobí naší školku, proběhla přehlídka strašidelných masek a vyhlášení 3. nejhezčích z nich a na závěr jsme vypustili lampion štěstí, na který jsme napsali přání vás všech, kteří jste si něco přáli. Nechybělo fantastické strašidelné pohoštění od vás rodičů a výborný svařák a čajík.

Krásný den

Přeje Vaše MuŠka

   

Září 2017 - Odpolední kroužky pro děti

23.08.2017

Odpolední kroužky pro děti

září 2017 - leden 2018

  

Máme pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových kroužků. Nové hodiny plné zpívání, tancování, jógování, keramiky či angličtiny pro děti začínají 18.9.2017 !! Naše odpolední kroužky jsou vhodné pro všechny děti od 3 do 7 let, tedy i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu.

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i jiných kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Většina kurzů je zakončena závěrečným prestižním koncertem v koncertním sále Petrovic. Podívejte se na fotogalerii vystoupení našich malých umělců z minulých koncertů. ZDE

Kroužek Den Čas Věk Délka lekce Cena za pololetí
Flétna pondělí 15:30 – 16:15 4-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Keramika pondělí 16:30 – 18:00 3-6 90 min/18 lekcí 2 430 Kč
Jóga pro děti pondělí 16:15 – 17:15 4-7 60 min/18 lekcí 1 980 Kč
Angličtina s rodilým mluvčím pondělí 16:30-18:00 4-7 90min/18 lekcí 2 970 Kč
Logopedické hrátky úterý 15:00 – 15:45 4-6 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Taneční kroužek - mladší úterý 16:00 – 16:45 3-4 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Taneční kroužek - starší úterý 17:00 – 18:00 5-6 60 min/18 lekcí 1 980 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 16:00 – 16:45 3-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 17:30 – 18:15 3-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč

 

Jak v naší školce MuŠka, tak i v odpoledních kroužcích klademe velký důraz na individuální přístup!

Všechny aktivity jsou koncipovány do velmi malého počtu dětí. Záleží nám na kvalitě v hezkém prostředí, kde se Vaše děti budou cítit příjemně. Vše je přizpůsobeno tak, abychom se každému dítku mohli věnovat naplno a individuálně.

 

 Kurzy probíhají od 18.9.2017 - 2.2.2018, mimo státní svátky. Sourozenci nebo při zaplacení 3 a více kroužků sleva 10%. 

 Pro závazné přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kroužku. Platbu posílejte na náš účet 22662267/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

Více informací k odpoledním kroužkům Vám rádi sdělíme i telefonicky.

Kontakty: Jana Křížová tel.: 774 426 009, krizova@muskaskolka.cz

Přiložen soubor:Přihláška do kurzu 1.pol. 2017/2018 (55,71 kB)

Výlet za hasiči

15.05.2017

Počasí nám v posledních dnech přeje a děti z naší soukromé mateřské umělecké školky tak mohli jet na výlet. S dětmi jsme se vypravili na nedalekou hasičskou stanici v Praze na Chodově. Děti se dozvěděly, co obnáší toto krásné, ale také velmi náročné a důležité povolání. Všechny naše MuŠky si prohlédly vybavení správného hasiče.  Pan hasič si vzal i hydraulické nůžky a kleště a ukazoval dětem, jak přestřihne za pomoci nářadí výfuk od auta. Velké nadšení sklidil hasičský oblek. Děti si mohly vyzkoušet helmu a kyslíkovou masku. Největším zážitkem byla ovšem poplašná siréna. Nechybělo ani hasičské auto či projížďka až k oblakům na hasičské plošině. Děti i paní učitelky byly opravdu nadšené. Páni hasiči byli moc milí a my jim moc děkujeme, že nám věnovali svůj čas a my se tak mohli naučit zase něco nového. Nyní už víme, že když se něco stane jaké číslo máme zavolat.

 

 

Nelinka jako malá hasička                                Nikolas s panem hasičem

 

Paní učitelka připravena

Karnevalové veselí v MuŠce

03.01.2017

Karnevalové veselí v MuŠce...

I letos byl v naší soukromé mateřské školce Muška týden ve znamení karnevalového veselí..

 

Jednoho středečního rána naší školkou procházela jedna maska hezčí než druhá. Kreativita a fantazie nebrala konce, a tak byl náš den plný barev a různých postav, ať z lidových tradic, či klasických pohádek. Vrcholem byl masopustní průvod. Během

průvodu děti zpívaly a měly v rukou různé hudební nástroje, kterými dokazovaly, že o našem karnevalu budou vědět a slyšet všichni z okolí.

 

 

 

Následně jsme se přesunuli na taneční sál a začali jsme karnevalovou promenádu, v níž se představily všechny děti ve svých kostýmech.

Udělali jsme obřího hada, který protancoval celým sálem. Rozdělili jsme se do dvojic, abychom se mohli veselit při známých karnevalových hrách. Nechyběl tanec s míčkem, se smetákem, ani podlézání pod šátky. Na památku jsme se společně vyfotografovali a užívali si zbytek karnevalového dne.

 

 

 

 

Na to, jak krásně vypadaly naše mušky, se mohou rodiče našich dětí podívat na fotogalerii http://www.rajce.idnes.cz/

Přespávání ve školce - Anna a Elsa

21.04.2016
Přespávání ve školce - Anna a Elsa

Přespávání ve školce MuŠka

"Anna a Elsa"

 

Poslední akcí předešlého týdne bylo páteční přespávání v MuŠce, na pohádkové téma, které si nenechalo ujít mnoho dětí z naší školky - především holčiček. Během podvečera jsme s dětmi hrály mnoho her a soutěží, měly jsme moc dobrou domácí večeři a nakonec jsme si pustily i tu nejoblíbenější pohádku Ledové království. Děti se super bavily. Byla to správná párty, na kterou budou děti jistě ještě dlouho vzpomínat.

 

  

  

Samé nádherné Anny a Elsy.....

  

 

 

 

 

 

 

 

Hra "Mrazivý dárek" - děti si podávají led a u koho zůstane, když nehraje hudba vypadává z kola ven. Studělo to, tak to předávání šlo dětem opravdu rychle:-)  Děti byli ze hry nadšené!!!

 

 

 

 

 

 

Hra "Cop Elsy" - Těžká a velmi zábavná hra u které se děti chechtaly. 3x jsme děti zatočily a pak měly za úkol přidělat Else cop na správné místo kam patří.
Vždy to skončilo SMÍCHEM :-)

 

Těšíme se na další přenocování ve školce

 

Tým školky

 

MuŠka

Celkem záznamů: 6

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“