Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Novinky

Září 2017 - Odpolední kroužky pro děti

23.08.2017

Odpolední kroužky pro děti

září 2017 - leden 2018

  

Máme pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových kroužků. Nové hodiny plné zpívání, tancování, jógování, keramiky či angličtiny pro děti začínají 18.9.2017 !! Naše odpolední kroužky jsou vhodné pro všechny děti od 3 do 7 let, tedy i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu.

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i jiných kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Většina kurzů je zakončena závěrečným prestižním koncertem v koncertním sále Petrovic. Podívejte se na fotogalerii vystoupení našich malých umělců z minulých koncertů. ZDE

Kroužek Den Čas Věk Délka lekce Cena za pololetí
Flétna pondělí 15:30 – 16:15 4-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Keramika pondělí 16:30 – 18:00 3-6 90 min/18 lekcí 2 430 Kč
Jóga pro děti pondělí 16:15 – 17:15 4-7 60 min/18 lekcí 1 980 Kč
Angličtina s rodilým mluvčím pondělí 16:30-18:00 4-7 90min/18 lekcí 2 970 Kč
Logopedické hrátky úterý 15:00 – 15:45 4-6 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Taneční kroužek - mladší úterý 16:00 – 16:45 3-4 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Taneční kroužek - starší úterý 17:00 – 18:00 5-6 60 min/18 lekcí 1 980 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 16:00 – 16:45 3-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 17:30 – 18:15 3-7 45 min/18 lekcí 1 800 Kč

 

Jak v naší školce MuŠka, tak i v odpoledních kroužcích klademe velký důraz na individuální přístup!

Všechny aktivity jsou koncipovány do velmi malého počtu dětí. Záleží nám na kvalitě v hezkém prostředí, kde se Vaše děti budou cítit příjemně. Vše je přizpůsobeno tak, abychom se každému dítku mohli věnovat naplno a individuálně.

 

 Kurzy probíhají od 18.9.2017 - 2.2.2018, mimo státní svátky. Sourozenci nebo při zaplacení 3 a více kroužků sleva 10%. 

 Pro závazné přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kroužku. Platbu posílejte na náš účet 22662267/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

Více informací k odpoledním kroužkům Vám rádi sdělíme i telefonicky.

Kontakty: Jana Křížová tel.: 774 426 009, krizova@muskaskolka.cz

Přiložen soubor:Přihláška do kurzu 1.pol. 2017/2018 (55,71 kB)

Výlet za hasiči

15.05.2017

Počasí nám v posledních dnech přeje a děti z naší soukromé mateřské umělecké školky tak mohli jet na výlet. S dětmi jsme se vypravili na nedalekou hasičskou stanici v Praze na Chodově. Děti se dozvěděly, co obnáší toto krásné, ale také velmi náročné a důležité povolání. Všechny naše MuŠky si prohlédly vybavení správného hasiče.  Pan hasič si vzal i hydraulické nůžky a kleště a ukazoval dětem, jak přestřihne za pomoci nářadí výfuk od auta. Velké nadšení sklidil hasičský oblek. Děti si mohly vyzkoušet helmu a kyslíkovou masku. Největším zážitkem byla ovšem poplašná siréna. Nechybělo ani hasičské auto či projížďka až k oblakům na hasičské plošině. Děti i paní učitelky byly opravdu nadšené. Páni hasiči byli moc milí a my jim moc děkujeme, že nám věnovali svůj čas a my se tak mohli naučit zase něco nového. Nyní už víme, že když se něco stane jaké číslo máme zavolat.

 

 

Nelinka jako malá hasička                                Nikolas s panem hasičem

 

Paní učitelka připravena

Letní prázdninová školka - Příměstské tábory v Praze

20.03.2017
Letní prázdninová školka - Příměstské tábory v Praze

 

LETNÍ UMĚLECKÁ

PRÁZDNINOVÁ ŠKOLKA

 Příměstské tábory pro děti v Praze

 

Pojďte s námi objevit fantastický svět umění se sedmi poutavými zastávkami!

 

Budeme si hrát, snít, tvořit, smát se

a dělat vše,

co ke kouzelné dětské duši patří.

 

Program bude probíhat v týdenních

cyklech od pondělí do pátku

od 8:00 do 16:30 (možno i do 18 h).

              

Cena za 1 týden: kurz 3175,- Kč + strava 495,- Kč 

 10 % sleva z ceny kurzu (max. 20 %) při zaplacení 2 a více týdnů,

za sourozence nebo každého dalšího kamaráda, kterého přivedete.

Cena kurzu 2858,- pro děti, které navštěvovaly odpolední kroužky v MuŠce

 

V tomto týdnu se budeme věnovat nejen dětské výslovnosti, ale budeme také plavat v nedalekém krytém bazénu. Děti se můžou těšit na hrátky s brčkem, zrcadlem, ale také třeba s nutellou či marmeládou. Všechny tyto pomůcky jsou nedílnou součástí logopedické prevence a nápravy špatných jazykových návyků či povolených mluvidel. Plavání, které bude probíhat 3x v tomto týdnu v odpoledních hodinách bude nejen pro procvičování velké motoriky, ale také za odměnu. Cena týdne bude navýšena o 450,- Kč za lekce plavání.

 

Letní keramický týden je v naší školce Muška novinkou. Děti proniknou do tajů čarování s hrnčířskou hlínou. Naučí se různé techniky - modelování  z plátů, z válečků, volnou tvorbu z ruky. V pozadí nezůstanou ani vykrajovátka, špachtle, očka, pracovat se bude i s textilem a přírodninami jak v ateliéru, tak i na zahradě školky. Vyrábět budeme originální přívěsky, prolamované talířky a misky, ozdobičky, vázičky nebo dózy na poklady, reliéfní kachle - keramický obrázek, sošky zvířat a mnoho dalšího.

 

 

Během tohoto týdne se budeme učit angličtinu. Děti se naučí nenásilnou zábavnou formou základům anglického jazyka. Věnovat se budeme tématu prázdnin. Osvojíme si nová slovíčka za pomocí příběhů písniček a her. Tento jazyk pro děti již nebude cizí, budou v něm sebevědomější a nebudou se bát zkoušet vyslovovat nová slovíčka, což je v dnešní době největší přínos.

 

S dětmi se v tomto týdnu "rozjedeme" do světa hudby. Cestou se naučíme spoustu nových písniček, seznámíme se s obyvateli vesnice jménem Stupnice a formou her budeme rozvíjet hudební cítění (sluch, rytmus a intonaci). Osvojíme si základní hudební pojmy potřebné k ne zabloudění na naší hudební cestě. Na konci našeho týdne Vám během krátkého vystoupení předvedeme, co všechno jsme se naučili a dozvěli. Děti se seznámí se spoustou hudebních nástrojů, které cestou potkáme.

 

 

 

Celým tanečním týdnem se bude prolínat moderní streetový tanec, který se budeme učit zábavnou formou s veselou hudbou. Budeme tančit v našem sále, ale také v přírodě. Bohatou směs pohybu budou doplňovat pohybové hry a soutěže. Děti si vyzkouší taneční konkurz, nebo co vše musí zvládat tanečních v divadle. Děti se tímto týdnem doslova protančí. Na konci týdne se můžete těšit na malé vystoupení s ukázkou toho, co se za tento týden naučily.

 

 

Týden s jógou bude klidný a divoký zároveň. Hloubavý, ale také rozverný, přesně takový jaká jóga je. Veselým a poutavým příběhem se ji děti naučí znát ne jen po stránce tělesné. Budou se učit jógové pozice, ale také zpívat mantry, vyrábět mandaly a relaxovat. Budou se smát a poznávat svět kolem nás trochu jinýma očima. Děti se naučí nesoutěžit, chválit se a mít se rády. Jógovat budeme ve školce i na naší krásné zahradě. 

 

 

 Na děti čeká spousta krásných písniček a nových poznatků z oblasti hudby a dramatizace, a to vše zábavnou formou. Děti se naučí základy správného zpívání - techniku bráničního dýchání i hlavové rezonance. Všechny písničky zdramatizujeme. Vysvětlíme si základy herectví a naučíme se pohybovat na jevišti. Vrcholem hudebně/dramatického tábora bude vystoupení dětí, na které jste všichni i s Vašimi blízkými srdečně zvání. 

 

 

 

 

Pro přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho zpět na: info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení rezervačního poplatku 1500,- Kč. Platbu posílejte na náš účet 22662267/5500, jako poznámku napište název týdne a jméno dítěte.

 

Více informací k příměstským táborům Vám rádi sdělíme i telefonicky nebo emailem.

 

Kontakty: Jana Křížová tel.: 774 426 009, krizova@muskaskolka.cz, 

Karnevalové veselí v MuŠce

03.01.2017

Karnevalové veselí v MuŠce...

I letos byl v naší soukromé mateřské školce Muška týden ve znamení karnevalového veselí..

 

Jednoho středečního rána naší školkou procházela jedna maska hezčí než druhá. Kreativita a fantazie nebrala konce, a tak byl náš den plný barev a různých postav, ať z lidových tradic, či klasických pohádek. Vrcholem byl masopustní průvod. Během

průvodu děti zpívaly a měly v rukou různé hudební nástroje, kterými dokazovaly, že o našem karnevalu budou vědět a slyšet všichni z okolí.

 

 

 

Následně jsme se přesunuli na taneční sál a začali jsme karnevalovou promenádu, v níž se představily všechny děti ve svých kostýmech.

Udělali jsme obřího hada, který protancoval celým sálem. Rozdělili jsme se do dvojic, abychom se mohli veselit při známých karnevalových hrách. Nechyběl tanec s míčkem, se smetákem, ani podlézání pod šátky. Na památku jsme se společně vyfotografovali a užívali si zbytek karnevalového dne.

 

 

 

 

Na to, jak krásně vypadaly naše mušky, se mohou rodiče našich dětí podívat na fotogalerii http://www.rajce.idnes.cz/

Přespávání ve školce - Anna a Elsa

21.04.2016
Přespávání ve školce - Anna a Elsa

Přespávání ve školce MuŠka

"Anna a Elsa"

 

Poslední akcí předešlého týdne bylo páteční přespávání v MuŠce, na pohádkové téma, které si nenechalo ujít mnoho dětí z naší školky - především holčiček. Během podvečera jsme s dětmi hrály mnoho her a soutěží, měly jsme moc dobrou domácí večeři a nakonec jsme si pustily i tu nejoblíbenější pohádku Ledové království. Děti se super bavily. Byla to správná párty, na kterou budou děti jistě ještě dlouho vzpomínat.

 

  

  

Samé nádherné Anny a Elsy.....

  

 

 

 

 

 

 

 

Hra "Mrazivý dárek" - děti si podávají led a u koho zůstane, když nehraje hudba vypadává z kola ven. Studělo to, tak to předávání šlo dětem opravdu rychle:-)  Děti byli ze hry nadšené!!!

 

 

 

 

 

 

Hra "Cop Elsy" - Těžká a velmi zábavná hra u které se děti chechtaly. 3x jsme děti zatočily a pak měly za úkol přidělat Else cop na správné místo kam patří.
Vždy to skončilo SMÍCHEM :-)

 

Těšíme se na další přenocování ve školce

 

Tým školky

 

MuŠka

Celkem záznamů: 5

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“