Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Jóga pro děti

JÓGA PRO DĚTI

Termín “jóga” je jistě všem dobře známý a každý ví, co si pod ním zhruba představit. Co si ale představit pod pojmem “jóga pro děti”? Znamená to snad, že malé děti praktikují meditační cvičení spolu s náročnými fyzickými polohami?

Jóga pro děti se svou koncepcí zcela liší od jógy pro dospělé, zachovává si však všechny své hodnoty. Děti si rády hrají, jsou zvídavé a jejich svět je plný fantazie. Z tohoto pojetí vychází také jóga pro děti. Je to přirozený a hravý způsob pohybu, který zároveň navozuje soustředění a zklidnění. Jóga pro děti využívá stejné pozice a cvičení, jako jóga pro dospělé, s tím rozdílem, že je plně uzpůsobena dětskému pohybovému vývoji a chápání. Pozice-ásany, vycházejí svým provedením a vhodnými názvy z říše zvířat, ptáků, rostlin atd. Děti se během praktikování jógy učí básničky, říkanky, krátké příběhy, či pohádky, které v nich podněcují pohybovou představivost.

A proč by děti měly praktikovat jógu? Jóga pro děti je vhodným doplněním a vyžitím, které vede ke zlepšení fyzické i psychické kondice. Velmi ceněná je jóga hlavně v období vývoje dítěte, tedy v předškolním věku. Mezi pozitivní přínosy patří: zlepšení koordinace, rovnováhy, vnímání vlastního těla, možnost relaxace, rozvoj představivosti a fantazie. Jógová cvičení jsou přirozená, fyzicky nenásilná, proto je děti provádějí s velkou libostí. Děti se nacházejí v rovnocenném prostředí, kde pracují kolektivně, nesoutěží mezi sebou v lepších výkonech.

 

 

 

Konání kurzu:

Pondělí 16:00 - 16:45

cena: 2250,- Kč (cena za 45 minut/15 lekcí)

 

 

 

 

 

Kroužky probíhají od 14. 9. 2020 – 15. 1. 2021 mimo státní svátky a vánoční prázdniny (21.12.2020 - 3.1.2021)

  • 20% sleva pro školkové děti z MuŠky
  • 10% sleva pro děti, které nenavštěvuji školku MuŠku, ale chodí na více než 3 kroužky nebo pro jejich sourozence
  • pro ponížení ceny kroužků můžete využít voucher z 2. pololetí
    2019/2020.

 

Letošní školní rok 2020/2021 povede v MuŠce jogů pro děti lektorka Lucka Zavadilová.

 

Lucie Zavadilová

Lucka se od školního věku věnovala tanci v taneční škole InDance (dříve studio PopBalet) a díky své píli se brzy dostala do výběrových souborů Pop Balet pod vedení umělecké vedoucí Majky Piskořové Veselé. Díky tomu si mohla zatančit na prknech Stavovského či Národního divadla. Láska k tanci byla velká, a tak Lucie vystudovala Taneční konzervatoř. Také účinkovala v divadle RockOpera Praha v rockových operách Faust a Proces. Ve volném čase se věnuje fireshow, lightshow a také závěsné akrobacii. V současné chvíli studuje Pedagogickou fakultu UK.

 

Lucka každoročně jezdí na zahraniční i tuzemské stáže, kde spolupracuje s předními světovými i českými choreografi, například Terry Beeman, Michele Oliva, Michele Assaf, Ivana Hanichová, Tomáš Protivínský a mnoha dalšími. Na mezinárodní stáži WDM 2015 získala stipendium do Flava hiphop school v Itálii a v roce 2018 se zúčastnila výběrového semináře The Ultimate Dance Package. V roce 2019 ještě mezi své aktivity a zájmy, přidala spolupráci se společností Ekokom a přednáší v rámci Agentury 42, enviromentální výchovu.

Přiložen soubor: Přihláška do kroužku 1. pololetí 2020/2021 (205,03 kB)

Pro přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kurzovného na náš bankovní účet 22662208/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

 

V případě dalších dotazů na odpolední kroužky ve školce MuŠka prosím pište na info@muskaskolka.cz nebo kontaktujte přímo paní ředitelku Janu Křížovou na tel.: 774 426 009


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku