Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Helloween ve školce MuŠka

Helloween ve školce MuŠka

Helloween ve školce MuŠka

Strašidelný týden ve školce je jedním z nejoblíbenějších týdnů vůbec. Děti vyrábí strašidelné dekorace, zpívají písničky o strašidlech a těší se na jednu z největších školkových mejdanů, které školka pořádá. Jak to letos všechno probíhalo v jednotlivých třídách a jak se povedla halloweenská párty? To se dočtete na následujících řádkách.

 

V naši třídě pro nejmenší ve třídě Opiček děti vyráběly veliké 3D strašidlo. Děti natrhaly a nalepily papír na velkou plochu a vznikla z toho úžasná dekorace na naší halloweenskou zahradu. Kromě této společné práce opičky vyráběly halloweenské pavoučky, kterými mají vyzdobenou síť ve své třídě, zdobily šablony dýně nastříhaným/ natrhaným papírem a na procházce běhaly z kopečka a do kopečka jako netopýři.

 I ve třídě Ptáčků měli nabitý program plný strašidelné tématiky. Děti se naučily písničku "Strašidla" kterou zahájily halloweenské tvoření ve své třídě. Paní učitelky děti seznámily s dílem Karla Jaromíra Erbena "Kytice", protože jedni z našich českých lidových strašidel jsou polednice a vodník. Ptáčci v průběhu týdne velmi mnoho tvořili.

 

Všechny výrobky byly použity na halloweenskou výzdobu třídy ptáčků.

Anglicko – umělecká třída Butterflies si užívala legrace při vyprávění halloweenských příběhů a při vyrábění strašidelné knihy. Děti zpívaly písničku "Itsy bitsy spider" a v kruhu při vyprávění strašidelných příběhů si děti s paní učietelkou říkaly, která strašidla jsou a nejsou skutečná. Ve výtvarce Buterrflies vyráběly duchy, které zdobí naší šatnu.

 

 

 

Všem rodičům a dětem děkujeme za krásnou účast na halloweenské párty, která byla letos mimořádně vydařená. V jednotlilvých třídách vznikala krásná strašidla z dýní, která nyní zdobí naší školku, proběhla přehlídka strašidelných masek a vyhlášení 3. nejhezčích z nich a na závěr jsme vypustili lampion štěstí, na který jsme napsali přání vás všech, kteří jste si něco přáli. Nechybělo fantastické strašidelné pohoštění od vás rodičů a výborný svařák a čajík.

Krásný den

Přeje Vaše MuŠka

   


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“