Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Příměstské tábory v plném proudu!

V MuŠce jsou prázdniny v plném proudu. Příměstské tábory běží rychlostí jako o závod. Ohlédněte se s námi jaké byly….

S jógou na horu Olymp

Týden s jógou jsme prožili v duchu řeckých bájí a pověstí. Každý z nás se stal zástupcem jednoho z Bohů z hory Olymp. K tomu jsme si zvolili i jógovou pozici, která daného Boha reprezentovala. Nechyběl ani tradiční Pozdrav Slunci. Z jógových pozic jsme dělali: loďka, pluh, letadlo (pozice Daidala a Ikara, pozice bohyně, pozice bojovníka (Herkules), hora, strom, květina, měsíc a další. Dělali jsme také pozice acro jógy, které děti moc bavily. Jednou z nich byla například pozice antického sloupu, kdy balancovaly ve výšce. Dále jsme se věnovali masážím a procvičování chodidel. Relaxovali jsme za zvuku mořských vln a v představách jsme se zatoulali až k bělostným pískům řeckých pláží. Také jsme si hráli na řeckou komedii a tragédii a podle žánru si s maskami vyprávěli příběhy. Řetězový tanec dětem šel moc dobře a všichni jsme si ho užili i díky vyrobeným tunikám, které nám vnukly nádech pravého bájného světa Bohů z hory Olymp.

 

Moderní tanec v džungli

Ikdyž jsme ve městě, tak jsme byli v džungli. Naší cestu džunglí jsme nejen protančili od vosiček až do vírů džungle ve městě, ale také jsme potkali  mnoho zvířátek, které jsme si vytvořili každý podle své fantazie. Zvládli jsme vytvořit papoušky,  vymalovat opičky, nalepit žirafky, vystříhnout a vyzdobiŠt sloníky a také připravit masku na obličej krále džungle, lvíčka.
Při tanci jsme se vždy rozcvičili, zahřáli a protáhli jsme si všechny svalíky a postupně jsme se učili celý džunglí  tanec. Při tanci jsme se i učili a zpívali text písničky, aby jsme si tanec lépe zapamatovali. Tvořili jsme zvířátka pokaždé trošku jiným způsobem, abyste si vytvořili památku na náš výlet v džungli a i přes nebitý program jsme si i stihli pohrát na zahradě a užít si pěkné počasí. Zábavy jsme si užili spoustu a příští rok, to nebude jinak. Moderní tanec v MuŠce si prostě nemůžete nechat ujít, jen se nechte překvapit, kam se společně vydáme příště :)


Keramický týden s Aravaky

Jestli si myslíte, že jsme byli jen tak obyčejná výprava, tak jste vedle jak ta jedle. Vlastně palma. Jsme totiž umělci z kmene Aravaků. Výroba keramiky byla posledních několik dní naší hlavní činností a radostí. Naučili jsme se zpívat pralesní písničku, vytvořili jsme pravé aravacké nádobí - talířky, mističky hrnečky. Podařila se nám i zvířátka - žirafy, sloni, hlemýždi, indiánská pírka, palmy, květiny a další sošky. Nakreslili jsme prales s opičáky, naučili se namíchat engoby z barevných prášků a dekorovat jimi keramiku a nezapomněli jsme ani na dostatek pohybu na zahradě. Kdo nevěří, ať tam běží! Tedy přiběhne zase příští rok za námi na keramický kemp do MuŠky. Už teď se těšíme.

 

To byla jen malá ukázka našich letošních příměstských táborů. Ještě se těšíme na týden plný baletu a tance a samozřejmě na týden plný krásných písniček, které nám přinesou skvělou náladu. Všechna videa a fotky najdou naši rodiče v uzamčené galerii.

Přejeme Vám krásné léto

 

Tým školky MuŠka


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku