Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Taneční kroužek - tancování pro děti

Při tancování si děti osvojí základní dovednosti související s touto krásnou činností. Hodiny budou tematicky zaměřené dle jednotlivých tanečních žánrů. Od lidových tanců přes moderní styly jako je zumba nebo hiphop až po klasický balet. Začneme jednoduchými tanečními krůčky a přes taneční hry děti naučíme jednodušší a časem i těžší taneční sestavy. Mimo jiné se děti seznámí se správným držením těla a procvičí svou pozornost.

V průběhu školního roku navštívíme dětské baletní oddělení Národního divadla a různá vystoupení rozmanitých tanečních žánrů.

 Taneční lekce vede naše slečna tanečnice Bc. Tereza Palanová, DiS. 

Mateřská školka MuŠka nabízí také hudební kroužky a výtvarné kroužky.

 

Příklad jedné z prvních hodiny tance pro ty nejmenší děti:

Každou hodinu se zdravíme říkankou, u které poskakujeme a slova doplňujeme pohybem. 

Hopky hopky nožičky, skáčou jako žabičky

dáme nožky k sobě, cvičí ručky obě

 malé kroužky, velké kroužky

 dělají ruce i nožky

 

 Na začátku hodiny se protahujeme a rozcvičuje. Rovnáme záda vsedě na zemi za pomoci dechového cvičení, každý nádech se vyrovnáme a každý výdech zakulatíme.

Cvičíme ohebnost nártíků a vleže na zádech posilujeme nožky pomyslným šlapáním na kole. Vsedě se už také umíme zhoupnout na záda, ale nazpátek nám to ještě moc nejde.

 

Napodobujeme  pohyby zvířátek, jak kočička protahuje hřbet, jak žabička skáče, jak koníček hrabe aj., procvičujeme čapí chůzi a žabí skákání s říkačkou

 

Starý čáp, capi cap

cape bosý do rákosí

čápice ho dohání, loví žáby pod hrází

 

Hrajeme taneční hry: sochy, zrcadýlka

 
 

Všechny umělecké kroužky (hudebka, výtvarka, tanec) jsou v rámci školky v dopoledních hodinách a jsou již zahrnuty v ceně školného!

_______________________________________________________________________________________

 

Odpolední kurzy pro mimoškolkové děti zde.

 

 

 


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku