Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Výtvarné kroužky

Děti malují, kreslí, ale také lepí, stříhají, trhají, obtiskují či modelují. Je toho hodně, na čem se vaše děti můžou vyřádit. Děti si užijí nejen zábavu, ale i procvičí jemnou motoriku a naučí se správnému úchopu tužky.

Klademe důraz především na rozvoj dětské fantazie, tvořivosti, tvůrčího talentu a v neposlední řadě také na schopnost dotáhnout dílo do konce.

Vytvořená díla budeme veřejně vystavovat, aby děti poznaly cenu svého úsilí. Navštívíme výstavy, vernisáže či fotografické a výtvarné ateliéry vhodné pro malé děti, kde naši malí umělci získají tu správnou motivaci.

Výtvarný kroužek vede naše paní učitelka na výtvarku Petra Vychytilová.

Mateřská školka MuŠka nabízí také taneční kroužky a hudební kroužky.

 

Listopad

Co jsme vytvořili v říjnu

Každou hodinu výtvarné výchovy začínáme pohádkovým vyprávěním, básničkou, někdy si hodinu zpestříme písničkou za doprovodu zobcové flétny.

Co jsme vyrobili:

Jutový dráček

Pomohl nám  s cvičením prostorové orientace při lepení korkových očí, nosů a textilních pusinek. Procvičili jsme si také barvy, když jsme navazovali pentličky

Ježek z bukvic

Pomohl nám s rozvíjením jemné motoriky při lepení bukvicových bodlinek a zároveň s udržením pozornosti a soustředěním se na práci.

 

Textilní listy

  • rozvíjíme fantazii, zapouštíme do sebe jednotlivé barvy
  • vysvětlujeme si rozdíl mezi kresbou a malbou
  • rozpoznáváme stromy podle tvarů listů

 

Všechny umělecké kroužky (hudebka, tanec, výtvarka) jsou v rámci školky v dopoledních hodinách a jsou již zahrnuty v ceně školného!

__________________________________________________

Odpolední kurzy pro mimoškolkové děti zde.


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku