A preschool where you would like to go

Photo gallery

Partners and EU projects

Singing in the rhythm of the retro

22.08. – 26.08.2022

Summer camp 22.8.2021 - 26.08.2021

For children aged 3 to 7 years

Lecturer: Jana Křížová, dipl.um

Singing in the rhythm of the retro

S dětmi se tento rok vydáme na pomyslné “hudební výlety” naší českou hudební krajinou. Každý den budeme mít jiný cíl “výletu” a jiné téma “cestování“. Jeden den “navštívíme“ krásnou výstavu, další “zajedeme” na hrad a zámek. Budeme také “chodit do lesa“ na houby a k rybníku “na koupání. Když se jede na takový výlet v hudbě, nesmí se zapomenout s sebou vzít hudební nástroje a dobrá svačina, aby cesta lépe utíkala. Co všechno jsme s dětmi během týdne “navštívili”, Vám na konci týdne ukážeme během krátkého vystoupení.

REGISTRATION HERE


The camp is in MuŠka Kindergarten, Edisonova 27/21, Prague 10 - Petrovice. Meeting of kids is at 8:00 to 8:15. Picking kids up is from 16:00 to 17:45. Outdoor activities will take place in the garden of the MuŠka kindergarten and around the MuŠka near the Hostivař Park.

 

 

In case of further questions about the afternoon courses in the MuŠka preschool, please write to info@muskaskolka.cz or contact the coordinator Katka on tel.: 777 474 050.


Vision: „To raise children to art love at an early age“

The aim of our preschool: „To educate children in the field of art in a loving and joyful environment full of support, encouragement and understanding“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku