A preschool where you would like to go

Photo gallery

Partners and EU projects

Musical fairy tale

25.07. – 29.07.2022

Summer camp 22.8.2021 - 26.08.2021

For children aged 3 to 7 years

Lecturer: MgA. Lucie Laubová

Musical fairy tale

Náš hudební týden si s dětmi užijeme nácvikem hudebního představení. Vyzkoušíme si atmosféru divadelního světa při nácviku Hudební pohádky. Nebudou chybět kulisy, převleky, kostýmy a spousta herecké akce a písniček. Budeme si také užívat prostorné školkové zahrady a různých her s kamarády. V závěru týdne Vám naše vystoupení rádi předvedeme. Těším se na setkání s Vámi i s dětmi!

REGISTRATION HERE


The camp is in MuŠka Kindergarten, Edisonova 27/21, Prague 10 - Petrovice. Meeting of kids is at 8:00 to 8:15. Picking kids up is from 16:00 to 17:45. Outdoor activities will take place in the garden of the MuŠka kindergarten and around the MuŠka near the Hostivař Park.

 

 

In case of further questions about the afternoon courses in the MuŠka preschool, please write to info@muskaskolka.cz or contact the coordinator Katka on tel.: 777 474 050.


Vision: „To raise children to art love at an early age“

The aim of our preschool: „To educate children in the field of art in a loving and joyful environment full of support, encouragement and understanding“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku