Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Keramika

KERAMICKO-VÝTVARNÝ KROUŽEK

  

 Pro děti ve věku od 3 do 6 let nabízí soukromá mateřská školka MuŠka  kroužek keramiky a výtvarných technik.

Náplní kurzu je seznámení dětí s řadou výtvarných technik od kresby (tužkou, tuší, akvarelovými pastelkami, uhlem, rudkou, voskovkou, pastelem), inverzní kresby (bílou tužkou na černý podklad), přes malbu (vodovými barvami, temperou), koláž, sypané obrázky (kávou , čajem, barevnými písky), práci s textilem, malování na hedvábí, land art (půjdeme tvořit ven), až k jednoduché grafice (monotyp) a prostorové tvorbě (asambláže, keramické objekty).

Modelovat budeme z hrnčířské hlíny bez příměsi i s příměsí, z válečků, plátů i z volné ruky, děti si pro dekorování samy připraví engoby a barvítka. Pronikneme do tajů teorie barev (co je barevný kruh, které barvy jsou primární, sekundární a víte, že jej jako první začal používat J.W. Goethe?), naučíme se namíchat různé odstíny a hrát si se světlem a stínem, vyzkoušíme si neomezené možnosti kombinování jednotlivých technik.

Domů si tak po závěrečné výstavě děti odnesou kromě obrázků i vlastnoručně namalovaný hedvábný šátek, obraz na plátně, keramické reliéfní kachle, sošky zvířátek, figurky pohádkové (vodníci, princezny, rytíři) i tématicky laděné (roční období, svátky, zejména Vánoce - Mikuláš, anděl, čert, betlémské postavy (Marie, Josef, Ježíšek v jesličkách, ovečky), ozdoby na vánoční stromeček, kapříci, zvonečky..., tříkrálová tématika (Kašpar, Melichar, Baltazar, velbloudi, dary), Velikonoce (zajíčci, kuřátka, slepičky, kraslice, květiny), čarodějnice, prázdniny (podmořský svět, námořníci, lodě), orchestr - hudebníci, nástroje, safari, dopravní prostředky... Stranou nezůstanou ani nádobky - talířky, hrnky, mističky, svícny a podobně. 

Kroužek vede naše úžasná výtvarnice, flétnistka a spisovatelka Bc. Petra Vychytilová.  

 

 

Konání kroužku:  

středa 16:30 - 17:30 (60 minut)

cena: 2210,- Kč (cena za 17 lekcí)

 

 

 

Kroužky probíhají od 3.2.2020 do 14.6.2020 mimo státní svátky, jarní prázdniny (24.2.-28.2.2020) a týdne, kdy je MuŠka na školce v přírodě (20.4.-24.4.2020). Sourozenci nebo při zaplacení 3 a více kroužků je sleva 10 %. 

 

 

 

Bc. Petra Vychytilová - výtvarný obor

Věnuji se psaní poezie i prózy pro dětské čtenáře.

Při práci s dětmi, která mě velmi těší, propojuji výtvarnou činnost s hrou na flétnu a pohádkovým vyprávěním k tématu, aby děti co nejvíce rozvíjely svou fantazii.

 

Absolvovala jsem řadu výtvarných kurzů - kresbu tužkou, pastelkou a akvarelovou pastelkou, reálnou kresbu, malbu pastelem a akvarelem. Jsem certifikovaná floristka a členka Sdružení výtvarníků České republiky.

V dětství navštěvovala ZUŠ - flétnu, taneční kroužek a zpívala v Kühnově dětském sboru. Při studiu VŠ jsem pracovala v azylovém domě Malina pro děti trpící syndromem CAN jako vychovatelka.

Přiložen soubor: Přihláška do kurzu 2.pol.2019/2020 (194,65 kB)

Pro přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kurzovného na náš bankovní účet 22662208/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

V případě dalších dotazů na odpolední kroužky ve školce MuŠka prosím pište na info@muskaskolka.cz  nebo kontaktujte přímo paní ředitelku Janu Křížovou na tel.: 774 426 009.


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku