Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Novinky

Odpolední kroužky od února 2020 ZÁPIS

14.01.2020

Odpolední kroužky pro děti

únor až červen 2020

Mateřská umělecká školka MuŠká má pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových kroužků. Hodiny plné zpívání, tancování, jógování a keramiky!! Naše odpolední kroužky jsou vhodné pro všechny děti od 3 do 8 let, tedy i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu. Kroužky probíhají v krásném prostředí umělecké školky MuŠka v Praze (Edisonova 27, Praha 10 - Petrovice).

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i ostatních odpoledních kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Většina kurzů je zakončena závěrečným prestižním koncertem v koncertním sále Petrovic. Podívejte se na fotogalerii vystoupení našich malých umělců z minulých koncertů. ZDE

 

Kroužek Den Čas Věk Délka lekce Cena za pololetí
Flétna - začátečníci pondělí 15:30 – 16:15 4–8 45 min/16 lekcí 1 920 Kč
Flétna - pokročilí pondělí 16:30 – 17:15 5–8 45 min/16 lekcí 1 920 Kč
Jóga pro děti pondělí 16:15 – 17:15 4–7 60 min/16 lekcí 2 080 Kč
Taneční kroužek - mladší úterý 15:45 – 16:30 3–4 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Taneční kroužek - starší úterý 16:45 – 17:45 5–6 60 min/17 lekcí 2 210 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 15:30 – 16:15 3–5 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Keramicko - výtvarný kroužek středa 16:30 – 17:30 3–6 60 min/17 lekcí       2 210 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 16:30 – 17:15 5–8 45 min/17 lekcí 2 040 Kč

Jak v naší školce MuŠka, tak i v odpoledních kroužcích klademe velký důraz na individuální přístup!

Všechny aktivity jsou koncipovány do velmi malého počtu dětí. Záleží nám na kvalitě v hezkém prostředí, kde se Vaše děti budou cítit příjemně. Vše je přizpůsobeno tak, abychom se každému dítku mohli věnovat naplno a individuálně.

Kurzy v druhém pololetí 2019/2020 probíhají od 3.2.2020 do 14.6.2020 mimo státní svátky, jarní prázdniny (24.2.-28.2.2020) a týdne, kdy je MuŠka na školce v přírodě (20.4.-24.4.2020).  Sourozenci nebo při zaplacení 3 a více kroužků sleva 10%.

Pro závazné přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kroužku. Platbu posílejte na náš účet 22662208/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

V případě dalších dotazů na odpolední kroužky ve školce MuŠka prosím pište na info@muskaskolka.cz nebo kontaktujte přímo paní ředitelku Janu Křížovou na tel.: 774 426 009.

Přiložen soubor:Přihláška do kurzu 2.pol. 2019/2020 (194,65 kB)

Napsali o nás na portále novinky.cz

01.11.2019
Napsali o nás na portále novinky.cz

 MuŠka na portále Novinky.cz

Novinky.cz» Vaše zprávy» Pohádkový vodník  Škvejchla navštívil děti v umělecké školce MuŠka 

 

Pohádkový vodník Škvejchla navštívil děti v umělecké školce MuŠka

16. 10. 2019, 10:30 

Miroslav Moravec

 

Umělecká školka MuŠka z Prahy-Petrovic, to není jen školka, kde se kreslí, zpívá a tančí. Je to prostředí, které na návštěvníka dýchne uměleckou a tvůrčí atmosférou bezprostředně po překročení prahu budovy.

 

Hudebnice, výtvarnice a spisovatelka Petra Vychytilová přivedla do umělecké školky MuŠka pohádkováho vodníka Škvejchlu... Foto: Miroslav Moravec 

 V každé školce se tančí, ale tady se tančí pod vedením profesionální tanečnice na tanečním sále a navštěvují se baletní představení. V každé školce se zpívá, ale v MuŠce se děti seznamují s různými hudebními žánry, nástroji, hudební teorií, mnoho z nich se učí hrát na zobcovou flétnu a funguje zde pěvecký sbor MuŠka.

V každé školce se kreslí, ale v MuŠce se děti seznamují s mnoha výtvarnými médii a technikami, s kresbou, malbou i s grafikou, malují obrazy na plátno upevněné na malířském stojanu, tisknou své originální monotypy, poznávají výtvarné umělce a jejich tvorbu.

Nedávno děti z MuŠky navštívily litografickou dílnu. Dokonce nejstarší fungující litografickou dílnu v Praze, která byla založena v roce 1935. Tato proslulá litodílna sídlí v pražské Říční ulici a svá díla tam tiskl například Adolf Born, Zdeněk Miler, Petr Ptáček a mnozí další čeští vynikající grafici a výtvarníci. V současné době vede litografickou dílnu v Říční přední český litograf Martin Bouda, který je vnukem Cyrila a synem Jiřího Boudy.

Přední český litograf Martin Bouda ukazuje dětem litografii Zdeňka Milera Foto: Miroslav Morave

MuŠčata si v dílně prohlédla grafické listy, Martin Bouda je provedl všemi zákoutími tohoto magického prostoru, ukázal jim, jak vlastně litografie vzniká. Nezapomenutelným zážitkem pro děti bylo, když si vyzkoušely i broušení litografického kamene.

 

V prvním říjnovém týdnu se děti z MuŠky zase seznámily s tvorbou řezbářky a malířky Hany Richterové, která kromě mnoha okouzlujících akvarelů a dřevěných plastik vytvořila podle ilustrace z knihy Nastydlá strašidla spisovatelky, hudebnice a výtvarnice Petry Vychytilové postavu vodníka Škvejchly.

Petra Vychytilová, nadaná obdivuhodnou fantazií a empatií, Strašidla nejenom napsala, ale i vyzdobila vlastními kresbami a proložila perličkami básniček. Vedle dalších svých uměleckých aktivit v MuŠce učí výtvarnou výchovu, keramiku a hru na zobcovou flétnu. A Nastydlá strašidla i se Škvejchlou už dokonce mluví a zpívají na stejnojmenné audioknize. Na jejím vzniku se společně s autorkou podíleli Eva Hrušková a Jan Přeučil, děti z Kühnova dětského sboru či autor hudby Richard Pachman...

 

Ale, vraťme se ke Škvejchlovi. Je tak zábavný, že o něm vznikla samostatná knížka volně navazující na Nastydlá strašidla. Nese název Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku? a už brzy se dostane ke čtenářům.

Na besedu nad knihou, důkladným porovnáním dřevěného vodníka s tím namalovaným v knížce a zpíváním hastrmanské písničky navázala výtvarná činnost. Děti namalovaly pro Škvejchlu a ostatní říční vodníky veliké pestré knoflíky, vytvořily Škvejchlovi pískovo-knoflíkové jezírko a už se moc těší na další umělecké aktivity ve svojí školce MuŠka. 

Královská noc v MuŠce

20.03.2019

 

Královská noc v MuŠce s jejich výsostmi Agnes a Slávkou

 V odpoledních hodinách se v naší školce začali scházet princezny, princové a rytíři z blízkých sousedství. A aby byly děti více zasvěceni do této staré doby, Agnes se Slávkou dětem vyprávěly a ukazovaly obrázky hradů a zámků, kde se žilo.

 

Aby byly ještě více šlechetní, vyrobily si na začátku své korunky či meče z různých materiálů.

 

 Se svými korunami a meči s všichni vyfotili v královském fotokoutku.

 

 Děti stavěly hrady a zámky z různých stavebnic, z dřevěných, magnetických nebo třeba z Lega.

 

 Po dokončení staveb se veličenstvo odebralo k hostině, kde na ně čekalo spousty dobrot, například špagety Rapunzel, čaj princezny Jasmíny, nebo vyleštěná jablíčka z pohádky o Sněhurce.

 

Když královské hody skončily, vyzvali urození pánové k tanci své princezny. Zatančili si společně historický tanec zvaný pavana, kde má hlavní slovo muž, který svým tancem vede svou slečnu.

 

Než se šlo do hajan, tak děti zhlédly pohádku O nesmrtelné tetě a pak už byli všichni tak unavení, že po tak náročném dni plného nových zážitků a poznání hned usnuli.

Už se těšíme na další přespávání ve školce, které bude tentokrát s Harrym Potterem.

Tým školky MuŠka

 

Celkem záznamů: 3

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“