Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Novinky

Příměstské tábory v plném proudu!

01.08.2021

V MuŠce jsou prázdniny v plném proudu. Příměstské tábory běží rychlostí jako o závod. Ohlédněte se s námi jaké byly….

S jógou na horu Olymp

Týden s jógou jsme prožili v duchu řeckých bájí a pověstí. Každý z nás se stal zástupcem jednoho z Bohů z hory Olymp. K tomu jsme si zvolili i jógovou pozici, která daného Boha reprezentovala. Nechyběl ani tradiční Pozdrav Slunci. Z jógových pozic jsme dělali: loďka, pluh, letadlo (pozice Daidala a Ikara, pozice bohyně, pozice bojovníka (Herkules), hora, strom, květina, měsíc a další. Dělali jsme také pozice acro jógy, které děti moc bavily. Jednou z nich byla například pozice antického sloupu, kdy balancovaly ve výšce. Dále jsme se věnovali masážím a procvičování chodidel. Relaxovali jsme za zvuku mořských vln a v představách jsme se zatoulali až k bělostným pískům řeckých pláží. Také jsme si hráli na řeckou komedii a tragédii a podle žánru si s maskami vyprávěli příběhy. Řetězový tanec dětem šel moc dobře a všichni jsme si ho užili i díky vyrobeným tunikám, které nám vnukly nádech pravého bájného světa Bohů z hory Olymp.

 

Moderní tanec v džungli

Ikdyž jsme ve městě, tak jsme byli v džungli. Naší cestu džunglí jsme nejen protančili od vosiček až do vírů džungle ve městě, ale také jsme potkali  mnoho zvířátek, které jsme si vytvořili každý podle své fantazie. Zvládli jsme vytvořit papoušky,  vymalovat opičky, nalepit žirafky, vystříhnout a vyzdobiŠt sloníky a také připravit masku na obličej krále džungle, lvíčka.
Při tanci jsme se vždy rozcvičili, zahřáli a protáhli jsme si všechny svalíky a postupně jsme se učili celý džunglí  tanec. Při tanci jsme se i učili a zpívali text písničky, aby jsme si tanec lépe zapamatovali. Tvořili jsme zvířátka pokaždé trošku jiným způsobem, abyste si vytvořili památku na náš výlet v džungli a i přes nebitý program jsme si i stihli pohrát na zahradě a užít si pěkné počasí. Zábavy jsme si užili spoustu a příští rok, to nebude jinak. Moderní tanec v MuŠce si prostě nemůžete nechat ujít, jen se nechte překvapit, kam se společně vydáme příště :)


Keramický týden s Aravaky

Jestli si myslíte, že jsme byli jen tak obyčejná výprava, tak jste vedle jak ta jedle. Vlastně palma. Jsme totiž umělci z kmene Aravaků. Výroba keramiky byla posledních několik dní naší hlavní činností a radostí. Naučili jsme se zpívat pralesní písničku, vytvořili jsme pravé aravacké nádobí - talířky, mističky hrnečky. Podařila se nám i zvířátka - žirafy, sloni, hlemýždi, indiánská pírka, palmy, květiny a další sošky. Nakreslili jsme prales s opičáky, naučili se namíchat engoby z barevných prášků a dekorovat jimi keramiku a nezapomněli jsme ani na dostatek pohybu na zahradě. Kdo nevěří, ať tam běží! Tedy přiběhne zase příští rok za námi na keramický kemp do MuŠky. Už teď se těšíme.

 

To byla jen malá ukázka našich letošních příměstských táborů. Ještě se těšíme na týden plný baletu a tance a samozřejmě na týden plný krásných písniček, které nám přinesou skvělou náladu. Všechna videa a fotky najdou naši rodiče v uzamčené galerii.

Přejeme Vám krásné léto

 

Tým školky MuŠka

Odpolední kroužky v MuŠce od září

29.07.2021

Odpolední kroužky NEJEN pro děti v soukromé mateřské umělecké školce MuŠka

Přihlašování na kroužky bude spuštěno od 12.8.2021. Pokud vytvoříte rezervaci dříve, odpovíme Vám bohužel až po tomto datu. Kroužky v MuŠce začínají  od 13.9. 2021.

Těšíme se na Vás

Odpolední kroužky pro děti

Soukromá mateřská umělecká školka MuŠká má pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových odpoledních kroužků pro děti od 3 do 7 let. Hodiny plné zpívání, tancování, jógování a keramiky!! Některé odpolední kroužky jsou vhodné i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu. Kroužky probíhají v krásném prostředí umělecké školky MuŠka v Praze (Edisonova 27, Praha 10 - Petrovice).

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i ostatních odpoledních kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Vzhledem k současné nejisté době covidové jsme tento školni rok rozděli na menší časové úseky, na čtvrtletí. První čtvrtletí probíhá od 13.9.2021 - 3.12.2021, druhé čtvrtletí od 6.12.2021- 4.3.2022, třetí čtvrtletí 7.3.2022 - 17.6.2022

 

Odpolední kroužky pro VŠECHNY děti - tedy NEJEN pro děti z MuŠky

Odpolední kroužky POUZE pro děti z MuŠky

Bohužel z časových a organizačních důvodů nelze, aby na tyto kroužky docházeli děti z jiných školek. Je nám to líto :o(

Svět kolem nás (Předškoláci zpět ve školce)

19.04.2021

Soukroma skolka Praha

Hurá naši předškoláci jsou zpět v naši školce MuŠce. A hned se vrhli se Slávkou na téma vesmír a s Mirkou na přírodní živly!

 

Vesmír je pozoruhodné místo plné možností k objevování. My jsme s dětmi prozkoumali, jak vypadají planety v naší sluneční soustavě. Co je slunce? Co je díky jeho energii možné? Co potřebujeme na planetě k životu? Na všechny a další otázky jsme hledali a našli odpovědi. Děti si i vymyslely vlastní planety. První týden opět ve školce byl ale úžasný nejen díky zajímavému tématu, ale hlavně díky možnosti být opět spolu, hrát si a smát se.

Soukroma skolka Praha

 

Přírodní živly - velké téma pro další týden v MuŠce. Naši předškoláci se s Mirkou naučili spoustu nových informací, vytvářeli obrázky různými technikami, čímž procvičiti také grafomotoriku a zapojili svojí fantazii. Zkoušeli také různé aktivity na toto téma.

Soukroma skolka Praha Soukroma skolka Praha

 

Zkusili jste někdy doma mandalu z Lentilek? V MuŠce jsme vytvořili mandalu ohně a také vody. Okolo talířku jsme do kruhu naskládali Lentilky a nalili trochu vody. Barva z bonbonu se začala rozpouštět a vytvořilo to krásné ornamenty.  U nás ve školce jsme také nezapomněli oslavit den Země, kde jinde než na naší zahrádce. Děti se seznámili se zahradními nástroji a pomohli uklidit zahradu.

 

Soukroma skolka Praha

 

 

 

Soukroma skolka Praha

 

 

Soukromá mateřská školka v Praze, Mateřská umělecká školka MuŠka

 

Školka MuŠka slavila 7.narozeniny!!!

26.10.2020

Sláva to byla veliká!

soukroma skolka praha MuŠka

Naše soukromá mateteřská školka MuŠka nedávno oslavila své 7. narozeniny. Oslavili jsme to samozřejmě jak jinak, než velkou školkovou párty, tentokrát bez rodičů :o).  Školka MuŠka je tu pro Vás a Vaše děti již 7. rokem. A i my (zaměstnaneci) z MuŠky, jsme rády, že tu máme super zázemí, príma kolegyně a úžasné děti.

Když děti vešly do nazdobeného tanečního sálu a uviděly stůl plný dárečků, úplně se jim rozzářila očíčka a už se nemohly dočkat, až se vrhnou na rozbalování. Ještě před tím si všichni v MuŠce zazpívali a pak si pochutnali na dortíku. Venku si děti ještě zahrály hry, např. židličkovanou.

Ještě jednou děkujeme rodičům za krásné dárky, děti z nich byly nadšené a hned si s nimi hrály.

MuŠce přejeme spousty dalších krásných let, hodně báječných rodičů a dětí a skvělé paní učitelky.

Tým školky MuŠka

 

Celkem záznamů: 4

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku