Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Novinky

Halloweenská párty

31.10.2020

Halloweenské oslavy a Strašidelná párty v soukromé mateřské školce MuŠka

V říjnu proběhly v MuŠce velké halloweenské oslavy. Před samotnou oslavou paní učitelky s dětmi vyráběly strašidelné dekorace, které visely po celé školce.

Ve třídě těch nejmenších, v Opičkách, děti výtvarně ztvárnily dýně. Rozpůlili jablko a po namočení do oranžové barvy ho obtiskli na papír a vznikla jim krásná dýně. Využili také prstové barvy, paní učitelka natřela dětem dlaň, kterou pak obtiskli na papír, dolepili očíčka, domalovali nožičky a vznikla krásná halloweenská příšerka.

V Ptáčcích a Butterflies vyráběli ducha. Přiložili na papír šablonu ducha a prstíčkami namočenými v barvě ťupkali na papír, poté šablonu odkryli a našli krásného ducha.

Každá třída tedy oslavila halloween trochu jinak, ale každá třída ozdobila dýně. Někdo je vydlabával a někdo zase dýně zdobil na povrchu, ale výsledek byl úžasný. Někter

é ozdobené dýně nám dekorovaly školku z ulice. Ptáčci a Butterflies se naučili strašidelnou písničku a taneček s duchy. Podívejte se na sestřih Halloweenské party v MuŠce níže na videu.

 

Páteční "Strašidelná party"

Oslavy Halloweena v naši soukromé mateřské školce MuŠka vyvrcholily na strašidelné party, kde děti pomáhali duchovi Casperovi od zlomys

lného chování jeho druhů Péráka, Smraďocha a Tlusťocha. Z chodidel vytvořili přesilu bubáků a na stezce odvahy jsme prokázali nevídanou nebojácnost. Zlomyslné duchy jsme zahnali a tak nám Casper jako poděkování připravil vynikající hostinu. Nechyběla ani pořádná diskotéka, kde to všichni pořádně rozjeli! Děti si pořádně zatancovaly a ukázaly kamarádům svůj kostým. Úžasné kostýmy měli nejen děti, ale také naše skvělé paní učitelky.

Školka MuŠka slavila 7.narozeniny!!!

26.10.2020

Sláva to byla veliká!

soukroma skolka praha MuŠka

Naše soukromá mateteřská školka MuŠka nedávno oslavila své 7. narozeniny. Oslavili jsme to samozřejmě jak jinak, než velkou školkovou párty, tentokrát bez rodičů :o).  Školka MuŠka je tu pro Vás a Vaše děti již 7. rokem. A i my (zaměstnaneci) z MuŠky, jsme rády, že tu máme super zázemí, príma kolegyně a úžasné děti.

Když děti vešly do nazdobeného tanečního sálu a uviděly stůl plný dárečků, úplně se jim rozzářila očíčka a už se nemohly dočkat, až se vrhnou na rozbalování. Ještě před tím si všichni v MuŠce zazpívali a pak si pochutnali na dortíku. Venku si děti ještě zahrály hry, např. židličkovanou.

Ještě jednou děkujeme rodičům za krásné dárky, děti z nich byly nadšené a hned si s nimi hrály.

MuŠce přejeme spousty dalších krásných let, hodně báječných rodičů a dětí a skvělé paní učitelky.

Tým školky MuŠka

 

MuŠka - Školka spolupracující s Mensou ČR

10.10.2020
MuŠka - Školka spolupracující s Mensou ČR

titul. Školka spolupracující s Mensou ČR

Za dobu existence školky MuŠka prošlo školkou několik dětí, které byly mimořádně intelektově nadané. Tyto děti nám byly inspirací a tento uplynulý školní rok jsme navázali úzký kontakt s Mensou České republiky. Naše paní učitelka Bc. Mirka Klofáčová absolvovala několik školení v metodě Mensa NTC a nám se povedlo získat titul: „Školka spolupracující s Mensou“. Proto v následujícím školní roce budeme dále rozvíjet podnětné prostředí v naší školce aktivitami podporující intelektovou stimulaci dětí. Rozhodli jsme se, že založíme od září ve školce nový kroužek Klub nadaných dětí, kde bude paní učitelka mít prostor s dětmi pracovat.

Indiánské léto s jógou

03.08.2020

Indiánské léto s jógou

Příměstský tábor v MuŠce

Minulý týden jsme se naučili několik nových věcí. Díky józe jsme protáhli a posílili naše těla. Pomohly nám pozdravy slunce a měsíce. Obzvlášť pozdrav měsíci byl výzvou. Děti v pozicích musely najít vnitřní klid, aby udržely rovnováhu a zapamatovaly si sled pozic. Dalšími pozicemi byly všechny varianty Bojovníka. Pozice loďky nám pomohla zpevnit střed těla a spojit se s naší vůlí v pozici vydržet.

 

Dále jsme dělali pozici kobry i s dechovým cvičením, pozici stromu a luku. Všechny pozice byly vybrány tak, aby se tématicky spojovaly s tématem indiánského týdne. Nedílnou součástí byly také základy párové jógy a dechová cvičení.

 

A co jsme dělali dál? V pondělí jsme si rozdali indiánské čelenky a učili indiánská pravidla. Jejich dodržování bylo jednou z podmínek k tomu, aby indiáni nasbírali všech 5 peříček. Další podmínkou bylo zpívání písničky kolem totemu (jeho vytvoření), vytleskávačka Den den delí, atd....

Na vycházce jsme odlili spolu stopu velké psí tlapy a vyzkoušeli si indiánský běh. A v pátek jsme postavili společně tee-pee.

Děti si vedly velmi dobře, za celý týden bych je moc ráda pochválila. Z dětí se stala fajn skupina, která se navzájem respektovala, sdílela a vytvořila si moc příjemné zážitky.

Tichá Řeka - Slávka Gajerová

 

Naši rodiče naleznou další fotky v uzamčené fotogalerii.

 

Celkem záznamů: 6

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku