Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Novinky

Červen v MuŠce

29.06.2022

Červen v MuŠce

Hurá!!! Konečně jsme si užili měsíc plný akcí jako za starých časů. Červen v MuŠce byl nabitý spousty zajímavými zážitky nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče.

 

Červen začal Dnem dětí, který jsme oslavili u nás ve školce na zahradě. Den plný her a soutěží dětičky zakončily zmrzlinovým pohárem. Hned druhý červnový den jsme vyrazili na výlet do Pražské zoo. Počasí nám přálo a tak jsme prošmejdili zoo tam a zpět. Viděli jsme spousty krásných a také zajímavých zvířátek.

Během první půlky měsíce děti hodně trénovaly na závěrečný koncert školky MuŠky. Velká akce, kterou jsme mohli po dlouhých omezeních opět uskutečnit. Pro většinu dětiček to byla první zkušenost stát na prknech, co znamenají svět. Letošní téma koncertu bylo „S MuŠkou v lese“, všechny představení, ať pěvecké, taneční či dramatické byly v duchu lesa. Jsme neskutečně pyšné na vystoupení všech našich malých MuŠek a také děkujeme všem rodičům za podporu z hlediště.

 


Konec školního roku je také spojován s loučením. My se letos loučíme s našimi 4 předškoláky. Ti se nejen za poslední rok naučili spousty věcí a jsou připravení usadit se do školních lavic. Slavnostní pasování předškoláků s rodiči jsme zakončili divadlem a střelbou z luku.

A ještě než jsme odjeli na prázdniny, tak se u nás ve školce stavili pejsci. Ale to nebyli ledajací pejsci. Tito byli terapeutičtí pejsci vycvičení ke canisterapii. Dětičky z nich měli velkou radost.

 

 

 

 

 

 

 

A na závěr měsíce jsme měli akci „Rozloučení se školkou“

Mobilní zvěřinec

24.03.2022

 

Jednou z krásných akcí v březnu byla návštěva nini zoo v Milíčovském Háji a nepochybně také Mobilní zvěřinec.
V rámci projektového dne "Zvířátka a mláďátka" do MuŠky přijela paní Olga, která vlastní Zvěřinec na statku a přivezla nám do školky ukázat jarní mláďátka. Ale nebyla to jen tradiční naše zvířátka, jako kuřátka, jehňátka, králíčci či štěňátko, ale paní Olga přivezla také mláďátka surikat.

Dětičky bedlivě poslouchaly nové informace o zvířátkách, např. kdo je mláďátek maminka a tatínek, kde zvířátka žijí, čím se živí nebo čím jsou pro lidi užitečná. Největší radost děti měly z toho, že můžou zvířátka pohladit, pochovat nebo dokonce nakrmit. Všem se tato akce se zvířátky moc líbila a v rámci tohoto projektového dne děti hráli tématické hry a vytvořily jarní dekorační květináček s osením. Teď bedlivě sledují, jak všem travička roste.

Harry Potter - přespávačka v MuŠce

20.02.2022

Letošní první přespávačka v roce 2022 byla opravu stylová s velmi oblíbeným tématem Harryho Pottera. Školka se odpoledne zahalila do úžasné Bradavické výzdoby. Když děti v 17 hodin dorazily, musely proběhnout oním tajemným nástupištěm .  Paní učitelky Anetky a Katka pro ně měly přichystány spousty tajemných her a kouzel.

Měli jsme mluvící klobouk, které děti rozřadil do Bradavických kolejí. Míchali jsme lektvary, soutěžili jsme v letu na koštěti🧹, hledali kámen mudrců podle mapy a procházeli začarovaným bludištěm. Večer jsme si promítli film a všichni spokojeni téměř začarovaně usnuli.

Více fotek a informací pro rodiče naleznete v naši aplikaci.

Už se těšíme na další přespávačku.

Váš tým školky MuŠka

Celkem záznamů: 4

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku