Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Novinky

Napsali o nás na portále novinky.cz

01.11.2019
Napsali o nás na portále novinky.cz

 MuŠka na portále Novinky.cz

Novinky.cz» Vaše zprávy» Pohádkový vodník  Škvejchla navštívil děti v umělecké školce MuŠka 

 

Pohádkový vodník Škvejchla navštívil děti v umělecké školce MuŠka

16. 10. 2019, 10:30 

Miroslav Moravec

 

Umělecká školka MuŠka z Prahy-Petrovic, to není jen školka, kde se kreslí, zpívá a tančí. Je to prostředí, které na návštěvníka dýchne uměleckou a tvůrčí atmosférou bezprostředně po překročení prahu budovy.

 

Hudebnice, výtvarnice a spisovatelka Petra Vychytilová přivedla do umělecké školky MuŠka pohádkováho vodníka Škvejchlu... Foto: Miroslav Moravec 

 V každé školce se tančí, ale tady se tančí pod vedením profesionální tanečnice na tanečním sále a navštěvují se baletní představení. V každé školce se zpívá, ale v MuŠce se děti seznamují s různými hudebními žánry, nástroji, hudební teorií, mnoho z nich se učí hrát na zobcovou flétnu a funguje zde pěvecký sbor MuŠka.

V každé školce se kreslí, ale v MuŠce se děti seznamují s mnoha výtvarnými médii a technikami, s kresbou, malbou i s grafikou, malují obrazy na plátno upevněné na malířském stojanu, tisknou své originální monotypy, poznávají výtvarné umělce a jejich tvorbu.

Nedávno děti z MuŠky navštívily litografickou dílnu. Dokonce nejstarší fungující litografickou dílnu v Praze, která byla založena v roce 1935. Tato proslulá litodílna sídlí v pražské Říční ulici a svá díla tam tiskl například Adolf Born, Zdeněk Miler, Petr Ptáček a mnozí další čeští vynikající grafici a výtvarníci. V současné době vede litografickou dílnu v Říční přední český litograf Martin Bouda, který je vnukem Cyrila a synem Jiřího Boudy.

Přední český litograf Martin Bouda ukazuje dětem litografii Zdeňka Milera Foto: Miroslav Morave

MuŠčata si v dílně prohlédla grafické listy, Martin Bouda je provedl všemi zákoutími tohoto magického prostoru, ukázal jim, jak vlastně litografie vzniká. Nezapomenutelným zážitkem pro děti bylo, když si vyzkoušely i broušení litografického kamene.

 

V prvním říjnovém týdnu se děti z MuŠky zase seznámily s tvorbou řezbářky a malířky Hany Richterové, která kromě mnoha okouzlujících akvarelů a dřevěných plastik vytvořila podle ilustrace z knihy Nastydlá strašidla spisovatelky, hudebnice a výtvarnice Petry Vychytilové postavu vodníka Škvejchly.

Petra Vychytilová, nadaná obdivuhodnou fantazií a empatií, Strašidla nejenom napsala, ale i vyzdobila vlastními kresbami a proložila perličkami básniček. Vedle dalších svých uměleckých aktivit v MuŠce učí výtvarnou výchovu, keramiku a hru na zobcovou flétnu. A Nastydlá strašidla i se Škvejchlou už dokonce mluví a zpívají na stejnojmenné audioknize. Na jejím vzniku se společně s autorkou podíleli Eva Hrušková a Jan Přeučil, děti z Kühnova dětského sboru či autor hudby Richard Pachman...

 

Ale, vraťme se ke Škvejchlovi. Je tak zábavný, že o něm vznikla samostatná knížka volně navazující na Nastydlá strašidla. Nese název Proč bydlíš v rybníku, zelený vodníku? a už brzy se dostane ke čtenářům.

Na besedu nad knihou, důkladným porovnáním dřevěného vodníka s tím namalovaným v knížce a zpíváním hastrmanské písničky navázala výtvarná činnost. Děti namalovaly pro Škvejchlu a ostatní říční vodníky veliké pestré knoflíky, vytvořily Škvejchlovi pískovo-knoflíkové jezírko a už se moc těší na další umělecké aktivity ve svojí školce MuŠka. 

Odpolední kroužky pro děti září 2019

11.07.2019

Odpolední kroužky pro děti

září 2019 až leden 2020

Mateřská umělecká školka MuŠká má pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových kroužků. Hodiny plné zpívání, tancování, jógování a keramiky!! Naše odpolední kroužky jsou vhodné pro všechny děti od 3 do 8 let, tedy i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu.

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i ostatních odpoledních kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Většina kurzů je zakončena závěrečným prestižním koncertem v koncertním sále Petrovic. Podívejte se na fotogalerii vystoupení našich malých umělců z minulých koncertů. ZDE

 

Kroužek Den Čas Věk Délka lekce Cena za pololetí
Flétna - začátečníci pondělí 15:30 – 16:15 3–6 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Flétna - pokročilí pondělí 16:30 – 17:15 5–8 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Jóga pro děti pondělí 16:15 – 17:15 4–7 60 min/17 lekcí 2 210 Kč
Taneční kroužek - mladší úterý 15:45 – 16:30 3–4 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Taneční kroužek - starší úterý 16:45 – 17:45 5–6 60 min/17 lekcí 2 210 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 15:30 – 16:15 3–5 45 min/17 lekcí 2 040 Kč
Keramicko - výtvarný kroužek středa 16:30 – 17:30 3–6 60 min/17 lekcí 2 210 Kč
Dětský sbor MuŠka středa 16:30 – 17:15 5–8 45 min/17 lekcí 2 040 Kč

  

Jak v naší školce MuŠka, tak i v odpoledních kroužcích klademe velký důraz na individuální přístup!

Všechny aktivity jsou koncipovány do velmi malého počtu dětí. Záleží nám na kvalitě v hezkém prostředí, kde se Vaše děti budou cítit příjemně. Vše je přizpůsobeno tak, abychom se každému dítku mohli věnovat naplno a individuálně.

Kurzy v prvním pololetí 2019/2020 probíhají od 16.9.2019 do 31.1.2020 mimo státní svátky, podzimní prázdniny (29.10.-30.10.2019) a v období vánočních prázdnin (23.12.2019 -5.1.2020). Sourozenci nebo při zaplacení 3 a více kroužků sleva 10%.

Pro závazné přihlášení vyplňte registrační formulář a odešlete ho na náš email info@muskaskolka.cz. Rezervace je platná po zaplacení kroužku. Platbu posílejte na náš účet 22662208/5500, jako poznámku napište název kroužku a jméno dítěte.

 

V případě dalších dotazů na odpolední kroužky ve školce MuŠka prosím pište na info@muskaskolka.cz nebo kontaktujte naši koordinátorku Katku Anýžovou na tel.: 774 426 009.

Přiložen soubor:Přihláška do kurzu 1.pol. 2019/2020 (194,65 kB)

Královská noc v MuŠce

20.03.2019

 

Královská noc v MuŠce s jejich výsostmi Agnes a Slávkou

 V odpoledních hodinách se v naší školce začali scházet princezny, princové a rytíři z blízkých sousedství. A aby byly děti více zasvěceni do této staré doby, Agnes se Slávkou dětem vyprávěly a ukazovaly obrázky hradů a zámků, kde se žilo.

 

Aby byly ještě více šlechetní, vyrobily si na začátku své korunky či meče z různých materiálů.

 

 Se svými korunami a meči s všichni vyfotili v královském fotokoutku.

 

 Děti stavěly hrady a zámky z různých stavebnic, z dřevěných, magnetických nebo třeba z Lega.

 

 Po dokončení staveb se veličenstvo odebralo k hostině, kde na ně čekalo spousty dobrot, například špagety Rapunzel, čaj princezny Jasmíny, nebo vyleštěná jablíčka z pohádky o Sněhurce.

 

Když královské hody skončily, vyzvali urození pánové k tanci své princezny. Zatančili si společně historický tanec zvaný pavana, kde má hlavní slovo muž, který svým tancem vede svou slečnu.

 

Než se šlo do hajan, tak děti zhlédly pohádku O nesmrtelné tetě a pak už byli všichni tak unavení, že po tak náročném dni plného nových zážitků a poznání hned usnuli.

Už se těšíme na další přespávání ve školce, které bude tentokrát s Harrym Potterem.

Tým školky MuŠka

 

Celkem záznamů: 3

Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“