Školka, kam budete rádi chodit i Vy

Fotogalerie

Partneři a projekty EU

Keramický týden s Aravaky

19.07. – 23.07.2021

Tábor se koná od 19.7.2021 do 23.7.2021

Pro děti od 3 do 7 let

Lektorka: Bc. Petra Vychytilová

Keramický týden s Aravaky

Indiání Jižní Ameriky - Aravakové - vynikají v uměleckých řemeslech, zejména v pletení košíků a keramice. Používají tradiční vytlačovací techniku výroby keramiky už od doby paleolitu (asi 25 tisíc let před naším letopočtem), kterou si představíme. Pracovat budeme s hladkou točířskou hlínou a s burelovou hlínou s lupkem. Modelovat budeme z plátu, válečků, kuliček, vykrajovat. Zdobit výrobky můžeme otiskováním textilií, přírodnin, vytlačováním, vyrýváním a barvením engobami. Jako inspirace nám poslouží kromě hrnčířství Aravaků i jihoamerický deštný prales v celé své rozmanitosti. Vytvoříme nádobky (talířky, hrnečky, vázičky), zvířata, kachličky s motivy pralesních rostlin a mnoho dalšího. Pokusit se můžeme třeba i o figurku Indiána z kmene Aravaků.

 

REZERVACE ZDE

Tábor bude probíhat v prostorách Mateřské umělecké školka MuŠka, Edisonova 27/21, Praha 10 - Petrovice. Sraz účastníků v 8:00 až 8:15. Vyzvedávání účastníků od 16:00 do 17:45 hodin. Venkovní aktivity budou probíhat na zahradě školky MuŠka a v přilehlém okolí v Hostivařského parku.

 

Ohlednutí za loňským keramickým týdnem v MuŠce

 

Máte další dotazy? Nejste si jisti, zda je tábor pro Vaše dítě vhodný? Zavolejte ve všední den naší koordinátorce Katce na tel. 777 474 050 nebo kdykoliv napište email na info@muskaskolka.cz. Rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.


Vize: „Vychovávat děti k lásce k umění už v nejranějším věku“

Cíl naší školky: „Vzdělávat děti v oblasti umění v láskyplném a radostném prostředí plném podpory, povzbuzení a porozumění“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku