A preschool where you would like to go

Photo gallery

Partners and EU projects

News

<em class="default-language">Odpolední kroužky v MuŠce od 13.9.2021</em>

01.09.2021

Odpolední kroužky NEJEN pro děti v soukromé mateřské umělecké školce MuŠka

Přihlašování na kroužky je v plném proudu. Děti, které nechodí k nám do školky vyplňte přihlášku na tomto odkazu ZDE. Děti z MuŠky vyplňují přihlášku ZDE.

Kroužky v MuŠce začínají  od 13.9. 2021.

Těšíme se na Vás

Odpolední kroužky pro děti

Soukromá mateřská umělecká školka MuŠká má pro Vás a Vaše děti spousty kvalitních zájmových odpoledních kroužků pro děti od 3 do 7 let. Hodiny plné zpívání, tancování, jógování a keramiky!! Některé odpolední kroužky jsou vhodné i pro ty, kteří navštěvují jinou mateřskou školku či základní školu. Kroužky probíhají v krásném prostředí umělecké školky MuŠka v Praze (Edisonova 27, Praha 10 - Petrovice).

Určitě si s dětmi vyberete z naší bohaté nabídky uměleckých i ostatních odpoledních kroužků pod vedením vysoce kvalifikovaných pedagogů s úžasným vztahem k dětské duši.

Pokud se Vám u nás nebude na první hodině líbit, kurzovné Vám vrátíme :o)

Vzhledem k současné nejisté době covidové jsme tento školni rok rozděli na menší časové úseky, na čtvrtletí. První čtvrtletí probíhá od 13.9.2021 - 3.12.2021, druhé čtvrtletí od 6.12.2021- 4.3.2022, třetí čtvrtletí 7.3.2022 - 17.6.2022

 

Odpolední kroužky pro VŠECHNY děti - tedy NEJEN pro děti z MuŠky

Odpolední kroužky POUZE pro děti z MuŠky

Bohužel z časových a organizačních důvodů nelze, aby na tyto kroužky docházeli děti z jiných školek. Je nám to líto :o(

Summer camps in the art preschool MuŠka

13.04.2021

Summer camps

 

Summer camps in the art preschool MuŠka

 

 

For children aged 3 to 7 years

In the summer, the MuŠka preschool again organizes popular day camps for children aged 3 to 7.

Our summer art preschool is very popular not only with children from our preschool, but also with children who do not attend MuŠka during the school year. This year we have prepared a beautiful and rich program for your children.

The camps take place in thematic weekly cycles, always from Monday to Friday from 8:00 to 5:45PM (the program is until 16:30 then there is a free game in the garden).

Price per week: 3 403, - CZK + lunch 59, - CZK per day

3 063,- CZK  (10% discount from the price of the course when paying for 2 or more weeks and for siblings)

 

REGISTER HERE

To register, fill in the on-line registration form. If you have question, send us e-mail to info@muskaskolka.cz. The reservation is valid after paying a reservation fee of CZK 1,500 for each week you have chosen. Send the payment to our account 22662208/5500, as a note write the name of the week, the name of the child and as variable symbol indicate the beginning of the child's birth number without a slash.

 

We will be glad to provide you with more information to day camps by phone or email. In case of further questions about the afternoon courses in the MuŠka preschool, please write to info@muskaskolka.cz or contact the director Jana Křížová directly on tel.: 774 426 009.

We are having fun with snow!

12.01.2021

Private Art Prescholl Prague

 

 

We are having fun with snow!

January started with a lot of fun. We have winter now and recently even snow. The children can play in the garden or on a nearby hill. They made snowmen, even a small igloo and were riding on a snow sledge. Have a look by yourselves about the excitement of our children. You can find more in our photo gallery.

 

The MuŠka team

Private Art Prescholl Prague

Private Art Prescholl Prague

Private Art Prescholl Prague

MuŠka celebrated 7th birthday

26.10.2020

Our private preschool MuŠka celebrated 7th birthday this October. Of course, we made a big kindergarten party, this time without parents. Our kindergarten has been here for you and your children for 7 years. And we, the MuŠka team, are glad that we have a great background, nice colleagues and wonderful children.

When the children entered the decorated dance room and saw a table full of presents, their eyes lit up completely and they couldn't wait to unwrap it. Before that, everyone in MuŠka sang „Happy Birthday“ and enjoyed a cake. Then children played games outside, such as a “chair game”.

 

Thanks again to the parents for the beautiful gifts, the children were excited about them and immediately played with them.

We wish MuŠka much more beautiful years, many wonderful parents and children and a great teachers.

 

The MuŠka team

 

Total records: 4

Vision: „To raise children to art love at an early age“

The aim of our preschool: „To educate children in the field of art in a loving and joyful environment full of support, encouragement and understanding“

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasít. V pořádku